[discontinued] Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

Відповісти
nix
Site Admin
Повідомлень: 546
З нами з: 05 червня 2019 12:36

[discontinued] Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

Повідомлення nix »

UPD031223. Проєкт закрито.

До вашої уваги інструмент майстра-холодильщика - логер. Він корисний для відстежування поведінки холодильника або морозильної камери після ремонту або при підозрі на плаваючу несправність.

логгер.jpg

Логер має до 4-х цифрових датчиків температури DS18B20 (QT18B20), датчик струму і вимірювач мережевої напруги. Кожен з температурних датчиків на окремому кабелі довжиною 2 (опційно 3) метри.
Зберігає виміряні значення у внутрішню памʼять. Робота с логером здійснюється через программу PuTTY. Графіки можна отримати у програмі OpenOfficeCalc (табличний процесор, безкоштовний аналог MS Office Exel).

Приклад інформаційного повідомлення
инф сообщ.jpg

Як отримати графік логу
Підключити логер до ПК, зайти в термінальну программу PuTTY і натиснути цифру "0" у версіях софта до 03 включно (або "с" в sw04) для виводу інформаційного повідомлення і "1" ("d" в sw04) для отримання результатів замірів. Зайти в файл логу putty.log, куди автоматично збереглись результати замірів. Скопіювати лог потрібного параметра, вставити в файл с графіками. Дивитись графік. Все.

РазвернутьТехнічні характеристики
Інтервал між замірами налаштовується від 1 хвилини до 60 хвилин. Також налаштовується і кількість температурних датчиків.
Якщо процес логування завершено достроково з терміналу, то результати замірів виводятся тільки в тій кількості, яку вдалось отримати. Наприклад, було виконано 10 замірів, 10 і виведе система.
Роздільна здатність вимірювань по струму складає 0,015 А.
Логування можна розпочати при живленні від usb, але заміри напруги будуть недостовірними. Це повʼязано із схемотехнікою логера. Також слід уникати подвійного живлення (одночасно від мережі і від usb). Страшного нічого не станеться (слаботочка гальванічно ізольована від мережі з однієї сторони трансформатором, з іншої трансформатором струму), але дані напруги будуть недостовірними. Вони можуть бути нормальними лише при живленні від мережі.
Мінімальна напруга мережі, при якій логер може працювати, складає 173 В.
мінімальна робоча напруга.jpg
Адекватні заміри значень струму і напруги можливі при напрузі мережі вище 180 В. Помилка при вимірюванні напруги може бути до 5 В. Верхній робочий рівень обмежений напругою спрацьовування варистора (MOV25D431K, робоча напруга (змінна) 275 В), після чого згорить запобіжник 5 A. Максимальний вимірюємий/рабочий струм 5 А.
Диапазон измерения напряжения сети.jpg
Логер ще вміє ось так:
лог событий возобновления питания.jpg
лог событий возобновления питания.jpg (23.07 Кіб) Переглянуто 28228 разів
Кожне поновлення живлення (або запуск після просідання напруги мережі, коли мікроконтролер логера перезавантажується) записується в памʼять в процесі ведення логу. Всього таких записів може бути 6655, потім памʼять закінчується. Другий стовбчик - це номер заміру, коли виявлено відновлення живлення логера.
Тут ми можемо бачити, чи мережа нормальна (ноль випадків), чи з нею все геть погано (багато випадків по провалу живлення), і треба замінити всю проводку до трансформаторної будки.
РазвернутьРозшифровка літер моделі
U - підтримує лог напруги;
С - підтримує лог струму;
х - кількість каналів температури;
Т - підтримує лог температури.

UC4T - напруга, струм, 4 канали температури;
UC3T - напруга, струм, 3 канали температури;
...
UC0Т - напруга, струм.
РазвернутьСофт для роботи з логером
Для роботи з логером треба встановити:
1) драйвер мосту usb-uart Prolific PL-2303HXD LF;
2) термінальну програму PuTTY;
3) табличний процесор Apache OpenOffice Calc.
Налаштування програми PuTTY слід виконати аналогічно цьому опису.
РазвернутьФайли-шаблони для графіків логів
Без отключения питания_файл графиков.ods
(160.97 Кіб) Завантажено 700 разів
С отключением питания_файл графиков.ods
(139.55 Кіб) Завантажено 708 разів
РазвернутьЯк користуватись
Логер в розетку, датчики температури у відділення холодильника, залишити ззовні для вимірювання температури навколишнього повітря або закріпити на компресорі, конденсаторі, випарнику і т.д за бажанням. Вимірювана температура від -55 град.С до +125 град.С. В розетку логера вставити вилку мережевого шнура холодильника, натиснути на кнопку на логері, прозвучить звуковий сигнал. Запис параметрів з вибраним інтервалом розпочато.
Якщо логер отримує живлення (від usb або мережі), і при цьому натиснути на кнопку на логері, почнется новий лог. Без живлення кнопка неактивна. Але це тільки у випадку, якщо лог ще не розпочато. Якщо ж він вже триває, то кнопка неактивна завжди (хоч з живленням, хоч без нього).
Вся робота (налаштування, читання даних) через терминальну програму натисканням відповідних клавіш на клавіатурі ПК або ноутбука.
На логері є єдина кнопка, натискання якоЇ розпочинає процес логування наступних параметрів: напруга мережі, струм у ланцюзі ПХП (побутового холодильного приладу) i температура з датчиків логера з завданим користувачем інтервалом (його можна змінювати).
Закінчення процесу логування або автоматичне (1024 заміра), або дострокове з терміналу. Якщо на момент підключення логера до ПК або ноутбука логер продовжує лог, і користувач робить спробу отримання збережених даних, то система запропонує зупинити логування.
Початок логування, його закінчення і моменти, коли напруга на логері відновлюється після пропадання або провалу, супроводжується мітками дати і часу.
Є захист від перезапису даних логу, поки вони не будуть зчитані. Якщо логування закінчено, зчитуєм дані, тільки після цього кнопка початку логування стане активною.
РазвернутьПриклади логів
Приклад лога напруги (інтервал 1 хвилина, тривалість 17 годин), знятого нашим логером.
лог напр_1 мин_17ч.jpg
Приклад лога струму, знятого True RMS мультиметром OW16B, на показання якого будем рівнятись в оцінці струмових вимірювань нашого логера.
лог тока OW16B.jpg
Приклади логів струму нашого логера (попередній і ці зняті у різний час, компресор і холодильник ті ж самі).
лог_ трансформатор струму.jpg
Знімок з 2021-02-12 13-13-46.png
Знімок з 2021-08-01 18-25-26.png
Приклад логів інверторного холодильника:
Samsung RB29FSRNDSA_BLDC NC4AV80ALR_TT3_FNF_inv_plus3_minus15_original.pdf
(92.71 Кіб) Завантажено 692 разів
Samsung RB29FSRNDSA_BLDC NC4AV80ALR_TT3_FNF_inv_plus3_minus15_original_010821.pdf
(89.24 Кіб) Завантажено 669 разів
Старт-стоп статика:
РазвернутьПлата логера
hv01_res.jpg
РазвернутьПрограмні налаштування
Налаштування програми PuTTY слід виконати аналогічно цьому опису.
РазвернутьВерсія sw01. Встановлення "ноля" струмового датчика
Виконується програмно у останньому пункті налаштувань (кнопка "с" в англійській розкладці клавіатури ПК) введенням останніх двох цифр значення АЦП (значення за замовчуванням 511, середина діапазону АЦП). Тобто якщо при відсутньому навантаженні логер показує значення струму, відмінне від 0,00 А, треба скоригувати "нульове" значення. Діапазон заданих значень може бути від 500 до 530. Вводяться лише останні дві цифри. Наприклад, якщо бажане значення 520, то треба ввести 20, якщо 510, то 10 і т.д.
Це налаштування здійснюється при виготовленні логера і надалі не потребує зміни. При налаштуванні користувачем система вкаже попереднє значення, його і треба повторити.
За розрахунками акумулятор для годинника реального часу повинен тримати заряд без підзарядки декілька років. Якщо ж з певних причин він буде потребувати заміни, то після цього дату і час можна встановити з терміналу.
РазвернутьДатчики температури
Температурні значення
Якщо в графіку температури зʼявилося значення 127,9, це означає, что дані температури невірно зчитано з датчика 5 разів підряд, тому в термінал було виведено заздалегідь недосяжне значення (датчик міряє до +125 град.С). Звичайно таке може бути через несправний або фізично відсутній датчик.
Заміна датчика температури
При заміні датчиків логер також можна налаштувати самостійно, ця процедура не є складною. Усі датчики слід відпаяти або відрізати, на логер подати живлення, зайти в PuTTY і натиснути цифру "0" у версіях софта до 03 включно (або "с" в sw04). В інформаційному повідомленні зʼявиться напис "Помилка. Немає датчиків на 1-Wire лінії!". Ці дії призведуть до видалення збережених в памʼяті адрес встановлених датчиків. Потім підключаєм один датчик, подаємо живлення, заходимо в PuTTY і натискаєм цифру "0" у версіях софта до 03 включно (або "с" в sw04). Логер запамʼятовує і зберігає в памʼяті адресу датчика, що підключений. Живлення знімаємо, цей датчик відключаємо, підʼєднуємо наступний. Так робимо декілька разів (по одному для кожного датчика). Все, можна підключати всі датчики одночасно і користуватись.
Питайте свої відповіді
nix
Site Admin
Повідомлень: 546
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Відмінності версій софта

Повідомлення nix »

РазвернутьЧитать на русском языке
Отличия версий софта
SW02:
Меню настроек разделено на 2 части:
 • для пользователя (количество датчиков температуры и интервал логгирования);
 • фабричная (настройки даты и времени, а также коррекция значений токовых измерений).
SW03:
 • начало логгирования сопровождается двумя короткими звуковыми сигналами подряд (в предыдущих версиях один короткий звуковой сигнал);
 • коррекцию значений токовых измерений в меню фабричных настроек заменено на коррекцию показателей напряжения (оффсет прямой).
SW02:
Меню налаштувань розділено на 2 частини:
 • для користувача (кількість датчиків температури і інтервал логування);
 • фабрична (налаштування дати та часу, а також корекція значень струмових вимірювань).
SW03:
 • початок логування супроводжується двома короткими звуковими сигналами підряд (в попередніх версіях один короткий сигнал);
 • корекцію значень струмових вимірювань в меню фабричних налаштувань замінено на корекцію показників напруги (офсет прямої).
Питайте свої відповіді
nix
Site Admin
Повідомлень: 546
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія). SW04.

Повідомлення nix »

Версія софта 04.
Змінені кнопки керування через термінал:
 • Тепер "с" (connect) виводить інформаційне повідомлення (раніше "0");
 • "d" (data) -> дані логів (раніше "1");
 • "u" (user settings) -> налаштування користувача (кількість датчиків температури та інтервал логування)(раніше "с");
 • "f" (fabric settings) -> налаштування виробника (дата та час годинника реального часу та офсет графіка напруги).
Також задіяні наступні клавіші:
 • "Esc" - вихід в довільний час з будь-якого меню налаштувань;
 • "y" (yes) - підтвердження дії;
 • "n" (no) - відмова.
Додана можливість роботи з кнопками без перемикання розкладки і регістру. Тобто тепер система буде коректно відпрацьовувати натиснення кнопок керування і з ввімкненим CapsLock, і в українській/російській розкладці.
Питайте свої відповіді
nix
Site Admin
Повідомлень: 546
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Re: Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

Повідомлення nix »

РазвернутьЧитать на русском языке
Стал доступным вывод на русском языке. Он установлен по умолчанию. Есть возможность выбрать русский или английский в фабричном меню настроек.
Став доступним вивід російською мовою. Ця мова встановлена за замовчуванням. Є можливість обрати англійську чи російську у фабричному меню налаштувань.

UPD120923. Мова за замовчуванням англійська. При бажанні можете змінити на російську.
Питайте свої відповіді
nix
Site Admin
Повідомлень: 546
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Re: Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

Повідомлення nix »

Приклад логів версії софта 04. Холодильник той самий (Samsung RB29FSRNDSA).
04.zip
(206.75 Кіб) Завантажено 727 разів
Питайте свої відповіді
MUR
Повідомлень: 1
З нами з: 07 серпня 2021 23:32

Re: Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

Повідомлення MUR »

Добрый вечер. Пропал звук при нажатии . Может чего в настройках не то выставил . Возможно такое?
nix
Site Admin
Повідомлень: 546
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Re: Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

Повідомлення nix »

Добрый. Это работает защита от затирания данных предыдущего лога. Если не прочитать полученные в результате логгирования данные, новый лог не запустится, соответственно, кнопка неактивна.
Решение: просто прочитайте полученные данные (нажатием "1" в версиях софта до 03 включительно и "d" в sw04), кнопка начала лога станет опять активной.
Питайте свої відповіді
nix
Site Admin
Повідомлень: 546
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Re: Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

Повідомлення nix »

Приклад логу Samsung RB29FSRNDSA_BLDC NC4AV80ALR_TT3_FNF_inv_plus3_minus15 при температурі оточуючого середовища +29...+33 град.С.
Датчик 1 - ящик для овочів/фруктів.
Вкладення
test_070823.zip
(206.23 Кіб) Завантажено 638 разів
Питайте свої відповіді
nix
Site Admin
Повідомлень: 546
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Re: Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

Повідомлення nix »

Лог інверторного side-by-side холодильника Electrolux EAL6140WOU FRN-*22***** PNC 925993040 з заміненою платою інвертора (нештатний інвертор), компресор Samsung EU4A5Q-L2X R600a.
напруга.png
струм.png
морозильна.png
оточуюче середовище.png
Питайте свої відповіді
nix
Site Admin
Повідомлень: 546
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Re: Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

Повідомлення nix »

Whirlpool ARC4020 (модуль керування оригінал).
На початку логу було відключення електроенергії, тому горизонтальна вісь графіків не у хвилинах/годинах, а у номерах відліку. Інтервал логування 1 хвилина, загальний час логування 17 годин.
Whirlpool_ARC4020.png
4020_130823.pdf
(104.95 Кіб) Завантажено 453 разів

Як розпізнати фази відтаювання випарника:
фази відтаювання.png
Питайте свої відповіді
Відповісти
 • Similar Topics
  Відповіді
  Перегляди
  Останнє повідомлення

Повернутись до “[discontinued] Логер температурний (+напруга і струм) офлайн для побутових холодильників”