[discontinued] BLDC testing device for air conditioner

nix
Site Admin
Повідомлень: 535
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Re: BLDC testing device for air conditioner

Повідомлення nix »

Продовжую по драйверам L6388ED. Виходять з ладу в момент, коли напруга на силових конденсаторах впала вже майже до ноля, але контакти реле мʼякого запуску ще не розімкнуті (при цьому напруга живлення на драйверах присутня). Це може бути якщо поквапились вмикати вилку в мережу після вимкнення не дочекавшись розмикання контактів реле (за рахунок великої ємності силових конденсаторів напруга на блоці живлення реле мʼякого старту спадає доволі повільно без навантаження у вигляді компресора). При цьому чутно іскріння на штирях мережевої вилки, видно сліди.
Варіант вирішення проблеми: в нових версіях софта введу розмикання контактів реле при напрузі на силових конденсаторах приблизно 100 Вольт (це значення треба підібрати емпірично).
Питайте свої відповіді
nix
Site Admin
Повідомлень: 535
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Re: BLDC testing device for air conditioner

Повідомлення nix »

SW04.
Будемо вважати, що проблему з пробоєм драйверів усунуто. Дії наступні:
1) резистор мʼякого старту 220 Ом замінено на два таких, зʼєднаних паралельно;
2) супрессор лінії живлення драйверів змінено зі SMAJ15A на SMAJ13A, відповідно резистор R12 (над R15) з 15k/1% на 13k/1%;
3) перед першим драйвером на лінії 13В встановлено електроліт 47uF/25V LowESR;
4) (це найголовніше) змінено програму мікроконтролера так, щоб розмикання контактів реле мʼякого старту проходило при 100VAC для компресорів холодильників і 140VAC для кондиціонерних. При цьому нижню межу вхідної напруги для старту компресорів холодильників піднято з 40(45)VAC до 120VAC, а для кондиціонерних до 160VAC. До речі, бажано запускати кондиціонерні при напрузі в мережі хоча б 170VAC (не нижче).

Після вимкнення пристрою з мережі бажано дочекатись "клац" реле мʼякого старту, після цього повторне ввімкнення пристрою буде повністю безпечним.

Проблема пробою драйверів була досить підступною. Могла проявлятись в циклічному миготінні дисплею одразу після ввімкнення в мережу (пробитий драйвер просаджував 15В лінію живлення, а на ній 5В стабілізатор мікроконтролера), пристрій не видавав інформації на дисплей і нічого крім блимання підсвітки дисплея не робив. Тут все ясно. Але могло бути і таке, що драйвер пошкоджений, але живлення не просаджує. Все виглядає так наче компресор несправний. Діагностувати цю проблему просто. Коли пристрій намагається запустити компресор, він робить три явні подачі імпульсів довжиною близько півсекунди кожна. Тобто чути три "пищання" підряд. Якщо це так, то з пристроєм все добре. Якщо ж чути тільки одне або два "пищання", то з драйверами або силовими транзисторами є якісь проблеми.
Питайте свої відповіді
nix
Site Admin
Повідомлень: 535
З нами з: 05 червня 2019 12:36

Акція: безкоштовний обмін!

Повідомлення nix »

Акція: хто має мої пристрої для перевірки лише холодильників (будь-яка версія, будь-яка комплектація), можу замінити на ці пристрої (кондиціонери+холодильники) безкоштовно. Ви оплачуєте лише пересилання.
Поточна версія пристрою BLDC "кондиціонери + холодильники" наразі є останньою, стабільною, апаратні і програмні баги усунуто. Нових екземплярів на чіпах ATmega328P+ATmega88PA збиратись на продаж не буде (лише для обміну).
Питайте свої відповіді
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “[discontinued] BLDC пристрій для кондиціонерів”