Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

Ответить
Сообщение
Автор
Аватара пользователя
mihaildub
Site Admin
Сообщения: 347
Зарегистрирован: 05 июн 2019 12:36
Контактная информация:

Офлайн логер температури, струму, напруги мережі для побутових холодильників UCxT (USB версія)

#1 Сообщение mihaildub » 28 сен 2020 20:15

До вашої уваги інструмент майстра-холодильщика - логер. Він корисний для відстежування поведінки холодильника або морозильної камери після ремонту або при підозрі на плаваючу несправність.

логгер.jpg

Логер має до 4-х цифрових датчиків температури DS18B20, датчик струму і вимірювач мережевої напруги. Кожен з температурних датчиків на окремому кабелі довжиною 2 (опційно 3) метри.
Зберігає виміряні значення у внутрішню памʼять. Робота с логером здійснюється через программу PuTTY. Графіки можна отримати у програмі OpenOfficeCalc (табличний процесор, безкоштовний аналог MS Office Exel).

Приклад інформаційного повідомлення
инф сообщ.jpg

Як отримати графік логу
Підключити логер до ПК, зайти в термінальну программу PuTTY і натиснути цифру "0" для виводу інформаційного повідомлення або "1" для отримання результатів замірів. Зайти в файл логу putty.log, куди автоматично збереглись результати замірів. Скопіювати лог потрібного параметру, вставити в файл с графіками. Дивитись графік. Все.

РазвернутьТехнічні характеристики
Інтервал між замірами налаштовується від 1 хвилини до 60 хвилин. Також налаштовується і кількість температурних датчиків.
Якщо процес логування завершено достроково з терміналу, то результати замірів виводятся тільки в тій кількості, яку вдалось отримати. Наприклад, було виконано 10 замірів, 10 і виведе система.
Роздільна здатність вимірювань по струму складає 0,015 А.
Логування можна розпочати при живленні від usb, але заміри напруги будуть недостовірними. Це повʼязано із схемотехнікою логера. Також слід уникати подвійного живлення (одночасно від мережі і від usb). Страшного нічого не станеться (слаботочка гальванічно ізольована від мережі з однієї сторони трансформатором, з іншої трансформатором струму), але дані напруги будуть недостовірними. Вони можуть бути нормальними лише при живленні від мережі.
Мінімальна напруга мережі, при якій логер може працювати, складає 173 В.
Адекватні заміри значень струму і напруги можливі при напрузі мережі вище 180 В. Помилка при вимірюванні напруги може бути до 5 В. Верхній робочий рівень обмежений напругою спрацьовування варистора (MOV25D431K, робоча напруга (змінна) 275 В), після чого згорить запобіжник 5 A. Максимальний вимірюємий/рабочий струм 5 А.
миимальное рабочее напряжение_.jpg
Диапазон измерения напряжения сети.jpg
лог событий возобновления питания.jpg
лог событий возобновления питания.jpg (23.07 КБ) 889 просмотров
Логер ще вміє ось так. Кожне поновлення живлення (або запуск після просідання напруги мережі, коли мікроконтролер логера перезавантажується) записується в памʼять в процесі ведення логу. Всього таких записів може бути 6655, потім памʼять закінчується. Другий стовбчик - це номер заміру, коли виявлено відновлення живлення логера.
Тут ми можемо бачити, чи мережа нормальна (ноль випадків), чи з нею все геть погано (багато випадків по провалу живлення), і треба замінити всю проводку до трансформаторної будки.
РазвернутьРозшифровка літер моделі
U - підтримує лог напруги;
С - підтримує лог струму;
х - кількість каналів температури;
Т - підтримує лог температури.

UC4T - напруга, струм, 4 канали температури;
UC3T - напруга, струм, 3 канали температури;
...
UC0Т - напруга, струм.
РазвернутьСофт для роботи з логером
РазвернутьФайли-шаблони для графіків логів
РазвернутьЯк користуватись
Логер в розетку, датчики температури у відділення холодильника, залишити ззовні для вимірювання температури навколишнього повітря або закріпити на компресорі, конденсаторі, випарнику і т.д за бажанням. Вимірювана температура від -55 град.С до +125 град.С. В розетку логера вставити вилку мережевого шнура холодильника, натиснути на кнопку на логері, прозвучить звуковий сигнал. Запис параметрів з вибраним інтервалом розпочато.
Якщо логер отримує живлення (від usb або мережі), і при цьому натиснути на кнопку на логері, почнется новий лог. Без живлення кнопка неактивна. Але це тільки у випадку, якщо лог ще не розпочато. Якщо ж він вже триває, то кнопка неактивна завжди (хоч з живленням, хоч без нього).
Вся робота (налаштування, читання даних) через терминальну програму натисканням відповідних клавіш на клавіатурі ПК або ноутбука.
На логері є єдина кнопка, натискання якоЇ розпочинає процес логування наступних параметрів: напруга мережі, струм у ланцюзі ПХП (побутового холодильного приладу) i температура з датчиків логера з завданим користувачем інтервалом (його можна змінювати).
Закінчення процесу логування або автоматичне (1024 заміра), або дострокове з терміналу. Якщо на момент підключення логера до ПК або ноутбука логер продовжує лог, і користувач робить спробу отримання збережених даних, то система запропонує зупинити логування.
Початок логування, його закінчення і моменти, коли напруга на логері відновлюється після пропадання або провалу, супроводжується мітками дати і часу.
Є захист від перезапису даних логу, поки вони не будуть зчитані. Якщо логування закінчено, зчитуєм дані, тільки після цього кнопка початку логування стане активною.
РазвернутьПриклади логів
Приклад лога напруги (інтервал 1 хвилина, тривалість 17 годин), знятого нашим логером.
лог напр_1 мин_17ч.jpg
Приклад лога струму, знятого True RMS мультиметром OW16B, на показання якого будем рівнятись в оцінці струмових вимірювань нашого логера.
лог тока OW16B.jpg
Приклади логів струму нашого логера (попередній і ці зняті у різний час).
лог_ трансформатор струму.jpg
Знімок з 2021-02-12 13-13-46.png

Приклад лога інверторного холодильника: Старт-стоп статика:
РазвернутьПлата логера
hv01_res.jpg
РазвернутьПрограмні налаштування

Версія sw01. Встановлення "ноля" струмового датчика
Виконується програмно у останньому пункті налаштувань (кнопка "с" в англійській розкладці клавіатури ПК) введенням останніх двох цифр значення АЦП (значення за замовчуванням 511, середина діапазону АЦП). Тобто якщо при відсутньому навантаженні логер показує значення струму, відмінне від 0,00 А, треба скоригувати "нульове" значення. Діапазон заданих значень може бути від 500 до 530. Вводяться лише останні дві цифри. Наприклад, якщо бажане значення 520, то треба ввести 20, якщо 510, то 10 і т.д.
Це налаштування здійснюється при виготовленні логера і надалі не потребує зміни. При налаштуванні користувачем система вкаже попереднє значення, його і треба повторити.

За розрахунками акумулятор для годинника реального часу повинен тримати заряд без підзарядки декілька років. Якщо ж з певних причин він буде потребувати заміни, то після цього дату і час можна встановити з терміналу.
РазвернутьДатчики температури
Температурні значення
Якщо в графіку температури зʼявилося значення 127,9, це означає, что дані температури невірно зчитано з датчика 5 разів підряд, тому в термінал було виведено заздалегідь недосяжне значення (датчик міряє до +125 град.С). Звичайно таке може бути через несправний або фізично відсутній датчик.
Заміна датчика температури
При заміні датчиків логер також можна налаштувати самостійно, ця процедура не є складною. Усі датчики слід відпаяти або відрізати, на логер подати живлення, зайти в PuTTY і натиснути "0". В інформаційному повідомленні зʼявиться напис "Помилка. Немає датчиків на 1-Wire лінії!". Ці дії призведуть до видалення збережених в памʼяті адрес встановлених датчиків. Потім підключаєм один датчик, подаємо живлення, заходимо в PuTTY і натискаємо "0". Логер запамʼятовує і зберігає в памʼяті адресу датчика, що підключений. Живлення знімаємо, цей датчик відключаємо, підʼєднуємо наступний. Так робимо декілька разів (по одному для кожного датчика). Все, можна підключати всі датчики одночасно і користуватись.
Питайте свої відповіді

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость